Zapewne zastanawiasz się, czy mikropigmentacja wymaga dodatkowej pielęgnacji, a także co zrobić, by świetny efekt po zabiegu zatrzymać jak najdłużej. To bardzo proste! W przeciwieństwie do innych metod radzenia sobie z łysiną głowa po mikropigmentacji nie potrzebuje wielu zabiegów. Nie musisz więc używać specjalistycznych kremów ani stosować się do długiej listy procedur medycznych. To, co trzeba robić, jest niedrogie i łatwe do wykonania.

Raczej nie będziesz potrzebować żadnych dodatkowych sesji zabiegowych. Pracownicy MicroHaar przed i po mikropigmentacji poinformują Cię, jaki schemat działań musisz wdrożyć, co wolno, a czego nie można robić w konkretnych okresach czasu. Dla przykładu: nie wolno kąpać się w chlorowanej wodzie w ciągu pierwszych siedmiu dni po zabiegu, nie wolno też uprawiać wyczerpujących ćwiczeń fizycznych w ciągu 5 dni po mikropigmentacji (by nie przepocić czaszki). Naturalny pigment, który został wstrzyknięty w Twoją czaszkę, będzie wyglądał najlepiej po upływie miesiąca, nie trzeba się zatem zamartwiać zaraz po zabiegu.

Oto trzy rzeczy, których musisz pilnować, by Twoja czaszka wyglądała naturalnie i zdrowo:

NAWILŻANIE

Być może jeszcze przed mikropigmentacją miałeś przesuszoną czaszkę. Nasz specjalista oceni to przed zabiegiem i poradzi, w jaki sposób z tym walczyć. Jednak nawet jeśli okaże się, że nie miałeś dotychczas tego problemu, to istotne jest, by po mikropigmentacji regularnie nawilżać głowę. Powinno się do tego używać nietłustych i lekkich środków, by utrzymać równowagę pomiędzy zbyt suchą a „tłustą” czaszką. Jedno i drugie może mieć zły wpływ na ostateczny kolor pigmentu.

GOLENIE

Skoro po mikropigmentacji tatuaż na Twojej głowie wygląda jak nowe włosy, musisz regularnie golić te prawdziwe, które odrastają. Możesz golić głowę co dwa lub trzy dni, w zależności od tego, jak szybko odrastają Ci włosy. Jednak bezpośrednio po zabiegu należy odczekać aż do pełnego powrotu czaszki do normy, gdyż wcześniejsze golenie może być bolesne dla wrażliwej skóry głowy. Profesjonaliści doradzają korzystanie z golarki elektrycznej. Jeśli pozwolisz włosom odrosnąć, pigment na twojej głowie będzie bardziej widoczny (a nie jest to pożądany rezultat), musisz zatem poprzez golenie dbać o efekt króciutko ściętych włosów, który daje mikropigmentacja.

OCHRONA PRZED SŁOŃCEM

To bardzo ważne, by chronić głowę po mikropigmentacji przed słońcem. Wystawienie się na działanie słońca może powodować raka skóry. Przeciwdziałają temu m.in. włosy, ale skoro już nie masz tej ochrony, musisz przedsięwziąć odpowiednie kroki. Zazwyczaj prosimy, by osoby, które poddały się zabiegowi, przez kolejny miesiąc unikały słońca. Jeśli jednak koniecznie musisz wyjść na słońce, załóż np. czapkę, by uchronić czaszkę przed nasłonecznieniem. Używaj także filtrów SPF 30 lub nawet 50, by chronić się przez szkodliwym działaniem promieni UV.