Jest wiele osób, które rozważają poddanie się jakiejś metodzie przywrócenia włosów. Mają rozmaite powody. Może to być łysienie, problemy medyczne czy kwestie kosmetyczne. Nie tylko mężczyźni poddają się takim zabiegom, jest inaczej, niż można by sądzić, przywracanie włosów dotyczy także kobiet i dzieci.

Wybranie odpowiedniej metody to trudna decyzja. Należy wziąć pod uwagę różne czynniki, np. bezpieczeństwo, koszty i – co najważniejsze – to, która metoda najbardziej nam odpowiada. Podejmując decyzję, należy przeprowadzić własne „dochodzenie”, by poznać wszystkie za i przeciw poszczególnych metod. W niniejszym podsumowaniu wskazujemy na plusy i minusy metod chirurgicznych i niechirurgicznych przywracania włosów.

METODY CHIRURGICZNE

Najpopularniejszą metodą chirurgiczną jest transplantacja. Transplantacja to duża zmiana, która jest niezwykle efektywna, ale kosztowna. Wielkimi fanami tej metody okazali się celebryci. Trzeba jednak pamiętać, że poddając się transplantacji, musimy mieć sporą ilość włosów do przeszczepienia.

PLUSY:

Włosy przeszczepiane są naturalne i wyglądają naturalnie w przeciwieństwie do tatuaży czy przypinania włosów syntetycznych.

MINUSY:

Występuje duże ryzyko nabawienia się infekcji, bo to niezwykle inwazyjna metoda. Ponadto zabieg jest bolesny, według niektórych niekomfortowy, no i… drogi. Co więcej – czas dochodzenia do siebie jest dużo dłuższy niż w przypadku metod niechirurgicznych. Pod uwagę należy wziąć także np. późniejsze łysienie, które będzie widoczne, tworząc nierówności na głowie.

METODY NIECHIRURGICZNE

Dla ludzi, którzy boją się „pójść pod nóż” lub obawiają się efektów ubocznych czy komplikacji, pozostają metody niechirurgiczne. Dziś już nie trzeba się ich obawiać – używa się nowoczesnych technik i urządzeń. Nie trzeba się też martwić, że ryzykuje się wygląd pozostałych włosów, łącząc je np. z doczepianymi włosami przeciętnej jakości.

PLUSY:

Najważniejszym argumentem za użyciem metod niechirurgicznych jest ich niski koszt w porównaniu do metod chirurgicznych. Wcześniej dochodzi się do siebie oraz nie ma obaw o komplikacje, bo to metoda nieinwazyjna. Zabieg można podzielić na etapy – zgodnie z życzeniem. Kolejną zaletą jest gwarancja, że w trakcie procedury wykorzystywana jest tylko najlepsza i najbardziej nowoczesna technologia.

MINUSY:

Pomimo wielu plusów metod niechirurgicznych jest też kilka minusów, które należy wziąć pod uwagę. Efekt może wyglądać nienaturalnie i syntetycznie. Ponadto mogą pojawiać się kolejne komplikacje: doczepiane włosy potrzebują konserwacji i sesji poprawkowych.