Tak to już jest, że każdy FAKT związany jest z niemądrymi MITAMI, i czasem nie wiadomo już, co jest prawdą, a co zwykłą głupotą wyssaną z palca. Czy jesteś mężczyzną idącym z duchem czasu, noszącym wysoko swoją łysą głowę, czy też kolesiem próbującym bezskutecznie powstrzymać utratę włosów i odtworzyć linię włosów – przeczytaj, dlaczego NIE utraciłeś włosów.

MIT nr 1

Łysienie może być spowodowane używaniem dużej ilości szamponu
Ten mit pojawił się zapewne w wyniku obserwowania dużej ilości włosów na sitku odpływowym po kąpieli. A przecież włosy w odpływie to symptom wypadania włosów, a nie przyczyna. Innymi słowy – te włosy i tak by wypadły. To nie mycie jest przyczyną ich utraty.

MIT nr 2

Łysienie może być wynikiem noszenia czapki
Czy to bajka Hansa Christiana Andersena? W rzeczywistości nie ma żadnych klinicznych czy naukowych dowodów potwierdzających tę nieco bajkową tezę. W rzeczywistości jest wręcz przeciwnie – czapka chroni czaszkę, co może raczej działać pozytywnie na proces rośnięcia włosów.

MIT nr 3

Można wyhodować nowe mieszki włosowe
Meszki włosowe nie odradzają się! Jedyny sposób, żeby na naszej głowie pojawiły się nowe mieszki to przeszczep.

MIT nr 4

Łysienie może być wynikiem korzystania z solarium
To oczywista nieprawda. Nadmierne opalanie w solarium może przyczynić się do raka skóra, ale na pewno nie ma wpływu na wypadanie włosów.

MIT nr 5

Ścinanie włosów prowadzi do ich osłabienia
Jest wręcz przeciwnie! Trudno powiedzieć, skąd wziął się ten mit. Niewątpliwie jednak ścinanie włosów prowadzi do ich wzmacniania. Potwierdzi to każdy fryzjer!

MIT nr 6

Używanie dużej ilości lakieru lub żelu może powodować łysienie
Wielkie korporacje produkujące kosmetyki do układania włosów mogą odetchnąć – nie ma dowodów, że lakiery czy żele do włosów powodują łysienie.

MIT nr 7

Łysienie dziedziczy się po matce
Ten mit pewnie wziął się stąd, że początkowo naukowcy badający DNA odkryli chromosom X, który dziedziczymy po ojcu matki. Ale dalsze badania pokazały, że dziedziczymy po obu rodzicach.

MIT nr 8

Łysienie to oznaka bycia w średnim wieku
Niestety to nieprawda. Męskie łysienie rozpoczyna się już w okresie nastoletnim, a najsilniejsze jest w wieku lat dwudziestu i trzydziestu.

Rozpraw się z MITAMI!
Nie szukaj wymówek i nie kryj się za nimi – przyjdź do MicroHaar i rozwiąż swój problem z łysieniem.