Mikropigmentacja w Polsce stała się w ostatnim czasie bardzo popularna. Jeszcze kilka lat temu trudno było znaleźć rodzimą klinikę, która pigmentowałaby skórę głowy w pełni profesjonalny sposób. Obecnie nie jest to żadnym problemem – zwłaszcza, gdy korzystamy z usług renomowanych specjalistów, którzy odbyli zagraniczne szkolenia. Kwestia zagranicy nie została tu zresztą przywołana przypadkiem. Nie ulega wątpliwości, że to właśnie zachodnie ośrodki doprowadziły do rozkwitu tej oryginalnej metody walki z łysieniem. Wiele szukających pomocy osób wciąż ufa jedynie pionierskim klinikom, głównie tym działającym na terenie Wielkiej Brytanii. Czy rzeczywiście to co zagraniczne znaczy lepsze?

Błędny stereotyp?

Dostrzeganie lepszych jakościowo cech za granicą to niestety dość mocno zakorzeniona domena naszego narodu. Często nie zdajemy sobie sprawy, że tak ja w przysłowiu – cudze chwalimy, a swego nie znamy. Refleksja ta świetnie sprawdza się w przypadku technik mikropigmentacji. Na rodzimych forach nie brak wpisów o wspaniałościach, jakimi cechują się oferty zagranicznych klinik. Jednocześnie wyrażane są obawy co do usług, świadczonych przez krajowych dostawców. Bardzo często wynikają one jedynie z przeświadczenia, że zabieg przeprowadzony przez zagraniczną markę – w prestiżowym zachodnioeuropejskim mieście – będzie wykonany o klasę lepiej. Fakty mogą nas jednak zaskoczyć.

Dobre, bo polskie

Ogólny dostęp do patentów, sprzętu i pigmentu sprawił, że wcale nie musimy wylatywać na drugi koniec Europy, by doświadczyć w pełni kompetentnego traktowania. Z odpowiednim specjalistą skonsultujemy się w kraju. Pracownicy Kliniki Micro Haar zdobyli szerokie doświadczenie, szkoląc się u mistrzów fachu z Wielkiej Brytanii. Zaczerpnięta tam wiedza – połączona z własnymi doświadczeniami, talentem i podejściem do Klientów – sprawiła, że usługi świadczone przez naszych przedstawicieli nie ustępują pola międzynarodowej konkurencji. Olbrzymim atutem rodzimych klinik są ceny za zabiegi, które po przeliczeniu z funtów na złotówki okazują się nawet czterokrotnie niższe. Nie musimy też zmagać się z niedogodnościami dotyczącymi transportu, noclegów, bariery językowej i kulturowej.

Widać zmianę na lepsze

Na szczęście, zmiany w podejściu do krajowych klinik są stopniowo zauważalne. Coraz więcej użytkowników internetu zwraca uwagę na wysoką klasę zabiegów wykonywanych w Polsce. Potwierdzenie jakości stanowią zdjęcia oraz video relacje Klientów. Oczywiście to wciąż nie oznacza, że każda rodzima klinika zapewni nam doskonały standard obsługi. Czarne owce zdarzają się wszędzie, zatem warto mieć się na baczności (zob. nasz wpis: Na co powinieneś zwrócić uwagę wybierając klinikę mikropigmentacji). Nie powinniśmy jednak kojarzyć jakości usługi z miejscem, w którym jest ona świadczona. To kryterium, które z punktu widzenia logiki nie ma większego sensu. Zaufaj naszym! Na pewno nie pożałujesz.