Każdy człowiek preferuje określoną fryzurę, a wykonanie zabiegu Mikropigmentacji Skóry Głowy nie wpływa na nasze możliwości stylizacyjne i nie definiuje jednego, słusznego wyglądu. Jednakże, istnieją pewne zalecenia i przeciwskazania dotyczące golenia się po MSG. Abyś mógł w pełni cieszyć się swoim stylem, chcielibyśmy podzielić się kilkoma poradami odnośnie określonych obszarów głowy.

Przerzedzone boki

Mikropigmentacja skóry głowy niesamowicie poprawia wygląd rzadko owłosionej skóry głowy na bokach. Dzieje się tak ze względu na jej zdolność do dodania dodatkowej objętości, uzupełnienia włosów na skalpie. Jeśli masz rzadką lub wyblakłą fryzurę po bokach, a jednocześnie cieszysz się bujniejszymi włosami o znacznej objętości na wierzchu, taka kombinacja doskonale sprawdzi się podczas zabiegu, harmonijnie wtapiając się w naturalną linię włosów.

Łysiejąca góra

W przypadku przerzedzania się włosów na górze, można zastosować tę samą zasadę, która jest stosowana przy bokach skóry głowy. Możliwe jest przeprowadzenie zabiegu mającego na celu ukrycie obszarów z przerzedzeniami włosów, aby nadać im wygląd większej objętości i gęstości. Dzięki temu będziesz miał(a) większe możliwości stylizowania włosów, jeśli nie preferujesz całkowicie ogolonej głowy.

Bardzo krótko ścięte włosy

Wielu mężczyzn, którzy decydują się na przeprowadzenie zabiegu, preferuje naturalny styl, ponieważ MSG pomaga wyraźnie zarysować linię włosów. W przypadku widocznych łysin lub cofniętej linii włosów, specjalista może stworzyć nowy kształt, dopasowany do kształtu Twojej twarzy, jednocześnie nadając efekt realistycznych włosów. Istnieje możliwość skrócenia i przycięcia wszystkich innych włosów za pomocą golarki elektrycznej. W połączeniu z mikropigmentacją skóry głowy, większość osób nie dostrzega różnicy.
Dodatkową korzyścią utrzymania ogolonej głowy po zastosowaniu MSG jest fakt, że nadal maskuje ona wypadanie włosów. W przypadku odrastania włosów, mogą się one wydawać grubsze i ciemniejsze niż obszary poddane zabiegowi, tym samym ukrywając ponownie występujące łysiny.

Jeśli wybierasz ostatnią opcję to przedstawiamy 3 dobre i skuteczne sposoby na utrzymanie efektu do wykonania w domu:

Maszynka do włosów/trymer

doskonałe rozwiązaniem dla klientów, którzy będą się golić po raz pierwszy. Szczególnie komfortowe jest to narzędzie w porównaniu z tradycyjną golarką elektryczną lub maszynką do golenia. Dodatkowo, wykorzystanie tej metody pozwala zminimalizować możliwość podrażnienia skóry głowy.

Golarka

wymaga nieco większego nakładu pracy przy użytkowaniu. Ich konstrukcja opiera się na mniejszych ostrzach, które wykonują kilkakrotne ruchy po powierzchni skóry głowy.
Warto podkreślić, że istnieje możliwość wyboru między dwoma rodzajami golarek elektrycznych - rotacyjną oraz foliową. Wybór ten wpływa zarówno na jakość, jak i trwałość ostrzy oraz sposób ich oddziaływania na skórę głowy.

Rotacyjna charakteryzuje się wyposażeniem w trwalsze ostrza. Dzięki temu, zapewniają one dłuższą żywotność w porównaniu do golarek foliowych. Ostrza te poruszają się w sposób obrotowy, co umożliwia efektywne zdejmowanie zarostu. Z kolei foliowe są bardziej precyzyjne, dzięki czemu tną włosy bliżej skóry głowy. Ich specyfika polega na tym, że wyposażone są w cienkie listki metalowe, które przesuwają się wzdłuż skóry. Działanie to sprzyja bardziej dokładnemu goleniu zarostu.
Podsumowując, wybierając golarkę elektryczną trzeba uwzględnić preferencje oraz oczekiwania odnośnie trwałości ostrzy i efektu golenia. Golarka rotacyjna zapewni dłuższą żywotność, natomiast golarka foliowa pozwoli na efektywniejsze i bliższe golenie zarostu.

Golenie na mokro

W większości przypadków jest to preferowany oraz rekomendowany wybór specjalisty, jako że gwarantuje on bardziej precyzyjne przycięcie zarostu, nadając mu przy okazji estetyczny wygląd zbliżony do techniki mikropigmentacji . W celu uniknięcia podrażnień skóry, zaleca się inwestycję w maszynki do golenia o wysokiej jakości.

Po wykonaniu zabiegu

Po zakończeniu kuracji zalecamy, aby przez kolejne 4 dni powstrzymać się od golenia włosów. Jest to konieczne, ponieważ skóra głowy nadal będzie wrażliwa i potrzebuje czasu na pełne zagojenie. W tym czasie należy zadbać o odpowiednie nawilżenie skóry, aby uniknąć jej wysuszenia. Po upływie tego okresu, Twoja skóra głowy powinna być gotowa do regularnego golenia. Przypominamy jednak, że nawet po upływie tych 4 dni nadal należy dbać o nawilżanie skóry.
Po tym okresie zależy od Ciebie, jaką rutynę pielęgnacyjną będziesz utrzymywać i która najlepiej odpowiada Twoim włosom. Niektórym osobom włosy rosną szybciej niż innym, co może wymagać codziennego przycinania. Wybór zależy od Twoich preferencji oraz częstotliwości golenia, w której czujesz się najlepiej.

W razie pytań czy wątpliwości serdecznie zapraszamy do skorzystania z bezpłatnej konsultacji – w formie telefonicznej lub wizyty osobistej.