Mikropigmentacja MicroHaar wzbudza coraz większą ciekawość. Oto lista pytań, które powtarzają się najczęściej. Sprawdź – być może odpowiedzieliśmy już na Twoje pytania!


JAK SZYBKO MOGĘ MIEĆ ZROBIONY ZABIEG?
Wiemy, że to bardzo ważna decyzja w Twoim życiu. Pomimo, że jesteśmy przekonani, że będziesz bardzo zadowolony z rezultatów, nalegamy, abyś ochłonął i podjął decyzję na spokojnie dając sobie co najmniej 24 godziny na przemyślenia – tak, abyś był przekonany i zdecydowany.


ILE CZASU ZABIERZE ZABIEG?
Na głowie człowieka na jednym centymetrze kwadratowym znajduje się średnio 300 włosów nie jest więc dziwne, że zabieg wymaga zazwyczaj, aż trzech wizyt, aby uzyskać wymarzony efekt. Ponieważ jesteśmy sumienni i skupieni na rezultacie, podczas pierwszego zabiegu aplikujemy jaśniejszy pigment. W czasie drugiego zabiegu skupiamy się na uzyskanie idealnej mieszanki pigmentu, często używając 3 lub nawet 4 odcieni pigmentu, a jednocześnie zagęszczamy, aby uzyskać naturalny wygląd włosów. W trakcie kolejnej wizyty skupiamy się na uzyskaniu ostatecznego wyglądu i detalach.


NA JAKIM POZIOMIE PRZESTRZEGANE SĄ ZASADY HIGIENY PODCZAS ZABIEGU?
Zachowane są najwyższe standardy zgodnie z obowiązującymi przepisami. Wykorzystujemy sterylizowane jednorazowe rękawice lekarskie i jednorazowe igły wyrzucane natychmiast po zabiegu.


CZY PO ZABIEGU MIKROPIGMENTACJA BLEDNIE?
Pigment delikatnie jaśnieje w okresie 4 tygodni, by po tym czasie uzyskać zamierzony naturalny kolor.


JAK BĘDĘ WYGLĄDAŁ PO ZABIEGU?
Rezultaty są widoczne, natychmiast po zabiegu. Zaraz po zabiegu pojawia się tez zaczerwienienie, które ustępuje w zależności od intensywności zabiegu po kilku godzinach lub po kilku dniach. Początkowo pigment jest dużo ciemniejszy niż planowany i zmienia się w przeciągu czterech tygodni blednąc, aż do koloru zamierzonego. Wszystkie nasze zabiegi składają się z trzech sesji. Rezultaty są coraz lepsze z zabiegu na zabieg. W trakcie każdego nakładane są kolejne warstwy, aby uzyskać odpowiednią gęstość, pokrycie i kolor, aż do uzyskanie perfekcyjnego wyglądu.


NA ILE PRAWDZIWIE WYGLĄDAJĄ EFEKTY ZABIEGU?
Klienci mówią, że patrząc w lustro, nie są w stanie określić, gdzie kończą się ich włosy, a gdzie zaczyna mikropigmentacja. Nawet jeśli ma się wrażenie, że w tym miejscu zaczyna się mikropigmentacja, to nie można jednoznacznie stwierdzić, że to nie są prawdziwe włosy!


CZY MIKROPIGMENTACJA JEST TRWAŁA?
Aby utrzymać dobry wygląd, zalecamy – od 3 do 6 lat – uzupełnianie blednących miejsc. Mikropigmentacja włosów może być trwała przez całe życie, jeśli jest właściwie pielęgnowana. Dotyczy to w szczególności przebywania na słońcu, gdyż poparzenia słoneczne mogą zniszczyć efekty mikropigmentacji.


DENERWUJĘ SIĘ, BO NIE WIEM JAK BĘDZIE WYGLĄDAŁA LINIA MOICH WŁOSÓW?
Pracujemy, używając specjalnej kredki, by uzyskać wymarzony przez klienta wygląd. Spotykamy się z najróżniejszymi oczekiwaniami klientów od mocnej linii włosów poprzez nierówną, delikatną, a nawet wysoką, rzednącą linię włosów typową dla osób dojrzałych. Na początku zalecamy delikatną linię włosów, którą później doprowadzamy do perfekcji w trakcie kolejnych sesji.


CZY ZABIEG BOLI?
Nie można zabiegu określić jako bolesny. Posługując się skalą bólu (poniżej) ból jest zazwyczaj określany na poziomie 1-3 w skali 10-punktowej.

  • Skala bólu
  • 0 bez bólu
  • 1-3 delikatny ból
  • 4-6 umiarkowany ból
  • 7-10 silny ból

CHCIAŁBYM UNIKNĄĆ BÓLU - CZY MOGĘ PRZYJĄĆ ŚRODEK PRZECIWBÓLOWY PRZED ZABIEGIEM?
Tak, polecamy paracetamol lub ibuprofen na około godzinę przed zabiegiem


CZY PO ZABIEGU BÓL SIĘ UTRZYMUJE?
Nie. Dyskomfort występuje jedynie w czasie zabiegu.


CZY NALEŻY WYKONAĆ TEST PRZED ZABIEGIEM?
Warto, aby sprawdzić czy nie występuje reakcja alergiczna. Wykonujemy wówczas próby w mało widocznym miejscu – można to zrobić w trakcie pierwszej konsultacji, aby nie fatygować się specjalnie w tym celu.


JAK DŁUGO TRWAJĄ PRZERWY POMIĘDZY SESJAMI?
Normalna procedura wygląda następująco:

  • Pierwsza wizyta - bezpłatna konsultacja bardzo często połaczona z pierwszym zabiegiem. Pierwsza sesja trwa 2 godziny w zależności od stopnia skomplikowania zabiegu mikropigmentacji włosów.
  • Druga sesja - po tygodniu trwa od 2 do 4 godzin, podczas których perfekcyjnie miksujemy kolor włosów z kolorem mikropigmentacji i dopracowujemy linię włosów.
  • Trzecia sesja - następuje po 3 do 5 tygodni i trwa od 1 do 3 godzin, by uzyskać perfekcyjny odcień i linię włosów

JAK CZĘSTO MUSZĘ SIĘ GOLIĆ?
Większość naszych klientów chce utrzymać wygląd świeżo ogolonej głowy dlatego golą się co dwa lub trzy dni. Jeśli dopuścimy, by włosy odrosły, sekret nowego wyglądu wyjdzie na jaw…


CZY FIRMA JEST ELASTYCZNA W ZAKRESIE UMAWIANIA TERMINÓW?
Oczywiście rozumiemy, że nie chcecie Państwo, by zabiegi miały wpływ na Waszą pracę i rodzinę. Wielu naszych klientów musi też przebyć długą drogę dlatego jesteśmy do Państwa dyspozycji również w późnych godzinach i w weekendy.


CZY JEST LISTA OCZEKUJĄCYCH?
Rozumiemy, że po podjęciu decyzji klient chciałby, aby zabieg odbył się od razu. Prosimy jednak uzbroić się w cierpliwość, bo choć robimy co możemy na wolny termin zazwyczaj trzeba poczekać około dwóch tygodni.


CZY SĄ JAKIEŚ OGRANICZENIA WIEKOWE?
Jest to zabieg odpowiedni dla każdego wieku. Mieliśmy już klientów, którzy ukończyli 60 czy 70 lat. Pomagaliśmy także 12-latkom cierpiącym na łysienie plackowate (oczywiście za zgodą rodziców).


CZY GŁOWA PO ZABIEGACH WYMAGA SPECJALNEJ OPIEKI?
Aby mieć pewność, klienci otrzymują od nas pisemne i ustne wskazówki, ale w rzeczywistości jest to bardzo proste. Bezpośrednio do 5 dni po zabiegu nie należy doprowadzać do pocenia głowy, nie należy jej golić ani myć i – co najważniejsze – bezwzględnie chronić przed słońcem. Zawsze warto zabezpieczać głowę przed słońcem kremem z filtrem – polecamy nasz krem SUN PROTECTION PRODUCTS. Należy również przez ok. 30 dni po zabiegu unikać kąpieli w basenie z chlorowaną wodą.


CZY MOŻNA USUNĄĆ EFEKTY ZABIEGU?
Wprawdzie nigdy nie mieliśmy takiej prośby – i mało prawdopodobne, by się kiedyś pojawiła, ale możliwe jest laserowe całkowite usunięcie pigmentu i przywrócenie wyglądu sprzed zabiegu. Wszystkie te zmiany są wykonywane przy użyciu lasera. Pigment podczas zabiegu mikropigmentacji włosów nie wnika tak głęboko jak tatuaż, dlatego laserowe usuwanie efektów mikropigmentacji jest prostsze i – co ważne – bezbolesne.


CZY OTRZYMAM GWARANCJĘ NA MIKROPIGMENTACJĄ WŁOSÓW?
Tak! Od pierwszej sesji zapewniamy 12-miesięczną gwarancję. Gdyby któreś z miejsc na głowie wydawały się nieperfekcyjne, klientowi przysługuje dodatkowa sesja bez żadnych opłat. Na życzenie klienta zmiany w zakresie stylu lub koloru są płatne na podstawie stawki godzinowej.