Szkolenia indywidualne lub w grupach do 3 osób z najbardziej doświadczonym w Polsce specjalistą - ponad 1000 głów, szkolenie i praktyka nabyte w londyńskiej klinice SKALP oraz umieszczane w internecie od 2013 roku jedynie pozytywne opinie klientów to najlepsza rekomendacja. Rafał Borzeszkowski działa głównie w Berlinie i Hamburgu na bardzo wymagającym rynku niemieckim i tam też prowadzi szkolenia, które od niedawna dostępne są również w Poznaniu.

“Moje szkolenia są przede wszystkim skuteczne bowiem nie są to weekendowe czy kilkudniowe kursy po których trudno zostać dobrym fachowcem, a szkolenia trwające tak długo, aż osoba szkoląca się nabierze umiejętności dających pewność profesjonalnego przeprowadzania zabiegów mikropigmentacji skóry głowy.”

Rafał Borzeszkowski

Szkolenia nie są zatem ograniczone czasowo - kursant sam decyduje w którym momencie czuje się już na tyle przygotowany, by móc przystąpić do samodzielnej pracy bez narażania kogokolwiek na ryzyko oszpecenia poprzez źle wykonaną pigmentację. Wiedzę i doświadczenie uzyskuje się w praktyce asystując Rafałowi przy wykonywanych przez niego zabiegach. Kursant uczestniczy w całym procesie mikropigmentacji poczynając od konsultacji z klientem, aż do uzyskania gwarantowanego klientowi efektu. Biorąc udział we wszystkich sesjach istnieje możliwość obserwowania Rafała przy pracy, zadawania na bieżąco pytań i przyglądania się technikom. Po nabraniu przez kursanta odpowiedniego poziomu biegłości poprzedzonego ćwiczeniami z użyciem fantomu, sztucznej skóry i bananów uzyskuje on możliwość rozpoczęcia, pod okiem Rafała, praktyki na głowach wybranych klientów. Początkowo w mniejszym zakresie oswajając się ze stresem związanym z pracą z prawdziwym klientem i z czasem dochodząc do samodzielnej pigmentacji całej głowy. Istnieje też możliwość przyprowadzenia na zabieg własnego modela lub modeli i wykonania pigmentacji korzystając z porad i pomocy Rafała.