Procedura mikropigmentacji składa się z serii kilku zabiegów, tzw. sesji. O tym, ilu sesji będziesz potrzebował aby uzyskać zadowalający efekt wizualny, musi zadecydować specjalista. Pod uwagę brane są takie czynniki jak stopień utraty włosów, typ i kolor skóry, barwa nakładanego pigmentu oraz rodzaj tuszowanych niedoskonałości (łysienie androgenowe, plackowate, blizny itp.).

Większość Klientów potrzebuje od dwóch do czterech sesji do finalizacji zabiegu. Niektórzy uznają, że satysfakcjonujące rezultaty uzyskali już po dwóch sesjach, jednak po pewnym czasie powracają do kliniki aby poprawić miejscowe niedoskonałości. Za uśredniony czas trwania zabiegu uznaje się zatem trzy sesje. Ok. 20% Klientów wymaga też sesji czwartej. Oczywiście sporo zależy od umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg oraz stosowanych przez nią technik mikropigmentacji.

Dlaczego niektóre osoby potrzebują większej ilości sesji?

Zdarzają się przypadki w których cztery sesje okazują się niewystarczające. Wówczas zabieg może rozciągnąć się nawet na sześć-siedem spotkań, zanim zostanie uznany za ukończony. To bardzo rzadkie sytuacje. Mogą one wynikać m.in. z:

  • szczególnie aktywnego układu odpornościowego Klienta (pigment jest ,,wypierany” i nie może dobrze osadzić się w skórze),
  • opornej na działanie pigmentu tkanki skórnej (częste w przypadku tkanek bliznowatych),
  • użycia za jasnej barwy pigmentu,
  • nazbyt ostrożnego nakładania pigmentu przez technika,
  • zbyt płytkiej penetracji skóry igłą,
  • żądania Klienta – gdy chce on kolejnych poprawek.

Konieczność dodatkowego odwiedzenia kliniki może być uciążliwa, jednak to tylko przejściowa niedogodność. Co ważne, w klinice Micro Haar za dodatkowe sesje nie płacisz ,,ekstra”. Są one wliczone w koszty zabiegu. Krótko mówiąc liczy się efekt, a nie za czas trwania procedury.

Dlaczego ilość sesji ma znaczenie?

Podczas każdej sesji naniesione ,,punkty” z pigmentem osadzają się w skórze. Nałożenie zbyt dużej ilości pigmentu w trakcie jednego spotkania może doprowadzić do zatracenia unikalnego kształtu kropek i utraty miejsca na późniejsze poprawki. To poważne ryzyko, dlatego większość specjalistów odradza swoim Klientom wykonywanie zabiegu ,,na szybko”.

Podczas kolejnych sesji, technik może poznać specyfikę skóry głowy – sprawdzić w jaki sposób reaguje ona na pigment oraz czy dobrany kolor jest właściwy. Wiedza ta pozwala na dopigmentowanie skalpu w efektywny sposób. Zazwyczaj druga sesja odbywa się po tygodniu. Późniejsze sesje mają miejsce w odstępie miesiąca, choć nie jest to regułą – dłuższe odczekanie nie stanowi przeszkody. To ważna informacja dla osób, które przyjeżdżają z daleka i potrzebują czasu na umówienie wizyty.

Zabieg w czasie jednej sesji? Nie daj się naciągnąć!

Żadna klinika nie jest w stanie zagwarantować najwyższej jakości zabiegu, przeprowadzonego w trakcie jednej sesji. Jeśli któraś z nich reklamuje swoje usługi w ten właśnie sposób, powinniśmy mieć się na baczności – to najprawdopodobniej zwykły chwyt marketingowy.

Pamiętaj! Prawidłowo wykonany zabieg mikropigmentacji wymaga czasu. Nie da się go sfinalizować ,,od ręki”. Upływające dni i kolejne sesje działają na Twoją korzyść – dzięki nim cała procedura będzie wykonywana z należytą dokładnością, a końcowy rezultat estetyczny odpowie Twoim oczekiwaniom.