Mikropigmentacja to specyficzna procedura, której mogą się podjąć wyłącznie wybrane placówki. Miejsce w którym wykonujemy zabieg powinno być odpowiednio zaopatrzone. Chodzi przede wszystkim o profesjonalny sprzęt i bezpieczne, naturalne pigmenty. W innym przypadku efekty końcowe mogą być niezadowalające, a w najgorszym razie zaszkodzimy swojemu zdrowiu. Poszukując konkretnego gabinetu SMP nie możemy zatem pozwolić sobie na beztroskę – to nie wizyta u fryzjera, którego znajdziemy na każdym rogu. Sprawdzony usługodawca jest na wagę złota. Mimo to, na rynku wciąż pojawiają się nowi gracze. Zwiększona konkurencja skłania klientów do zmiany kliniki – zwłaszcza, gdy oferuje ona pozornie tańsze usługi. Czy warto decydować się na zmiany? A może to „wierność” popłaca?

Dopigmentowanie w innym miejscu. Z czym muszę się liczyć?

Efekty pigmentacji z czasem przemijają. Wówczas usługę należy powtórzyć. Zazwyczaj ogranicza się ona do uzupełnienia obszarów, w których pigment zaniknął. Niezwykle istotne, by barwa pigmentu zastosowana przy procedurze dopigmentowania odpowiadała tej, z jaką klient miał do czynienia przy pierwszej wizycie. Dostawca, z którego usług korzystaliśmy uprzednio, doskonale wie jak nam pomóc. Potrafi dobrać odpowiedni odcień do skóry głowy, w oparciu o poprzednie doświadczenia. Dzięki temu nie musimy obawiać się o efekt estetyczny. W przypadku zmiany kliniki, nie jest to już tak oczywiste. Przede wszystkim musimy zweryfikować, czy dana placówka rzeczywiście posiada pigmenty wykorzystywane w kosmetyce i medycynie estetycznej, a nie np. typowe odmiany tatuażowe. Drugą sprawą jest dobór właściwego odcienia. Każda klinika posiada nieco inną skalę barwową, dlatego znalezienie koloru „na oko” może być problematyczne. Procedura bywa żmuda, a z punktu widzenia klienta dość ryzykowna.

Zmiana kliniki, a kryterium kosztów

Zmiana kliniki przy okazji powtórzenia zabiegu zazwyczaj nie ma sensu z ekonomicznego punktu widzenia. Usługodawca któremu zaufaliśmy w przeszłości oferuje bowiem specjalne zniżki i upusty. Cena za standardowe dopigmentowanie wynosi jedynie 10-15% kwoty początkowej. Takie stawki oferuje klinika Micro Haar. Oczywiście zabieg dopigmentowania może podlegać indywidualnej wycenie – u każdej osoby proces zanikania pigmentu przebiega nieco inaczej. Niezależnie od tego, ostatecznie nie powinniśmy okazać się stratni. Jako stali klienci, możemy cieszyć się szczególnymi względami.

Kiedy zmiana specjalisty jest wymuszona

Bywa i tak, że zmiana kliniki wynika z obiektywnych przesłanek. Przykładowo, klinika której uprzednio zaufaliśmy nie wykonała swojej pracy należycie. Placówka mogła też zwyczajnie przestać istnieć. Wówczas nie mamy innego wyboru, jak zgłosić się do drugiego usługodawcy. Z takimi sytuacjami spotykamy się szczególnie w przypadku klinik nowych, z nieustabilizowaną pozycją. Z tego względu warto myśleć przyszłościowo i już przed dokonaniem pierwszego zabiegu wybrać się do specjalisty gwarantującego wiarygodność. Najlepiej by posiadał kilka lat doświadczeń w branży i spore grono zadowolonych klientów.