Z wypadaniem włosów kojarzymy głównie męską część populacji. Łysienie androgenowe jest w dzisiejszych czasach czymś naturalnym i dotyka (w różnym stopniu) większości przedstawicieli ,,płci brzydkiej". Niestety, niekiedy z tym samym problemem borykają się także kobiety. Łysienie androgenowe u kobiet może przebiegać według typu męskiego lub żeńskiego i przeważnie świadczy o zakłóceniu gospodarki hormonalnej. Przede wszystkim jednak jest olbrzymim dramatem – wszak gęste, długie włosy to podstawowy atrybut kobiecości. Na szczęście efekt naturalnej gęstości można przywrócić w bardzo prosty sposób. Z pomocą przychodzi mikropigmentacja. 

Jak to wygląda?

Zabieg mikropigmentacji u kobiet przebiega nieco inaczej, niż u mężczyzn. Rzadko która klientka decyduje się na całkowite ogolenie głowy. W większości przypadków zachowują one dawną długość włosów, poddając działaniu pigmentu jedynie miejsca przerzedzone. Wykwalifikowany specjalista kliniki mikropigmentacji jest w stanie wykonać takie zlecenie, wypełniając ubytki odpowiednio wyselekcjonowanym pigmentem. Dobór koloru pigmentu jest kluczowy, gdyż powinien komponować się z resztą włosów.

Golenie głowy

Jak wykazaliśmy powyżej, mikropigmentacja u kobiet nie wymaga golenia głowy. Wynika to ze specyfiki łysienia kobiecego, polegającego na dyfuzyjnym wypadaniu włosów – stopniowo na całej głowie, poprzez utratę gęstości czupryny. Większość kobiet łysieje jedynie do pewnego momentu, a przednia linia ich włosów pozostaje nienaruszona. W takim wypadku metoda pojedynczych uzupełnień - inaczej niż u mężczyzn, którzy łysieją całkowicie – sprawdza się idealnie. 

Predyspozycje do zabiegu

Do zabiegu mikropigmentacji skóry głowy predysponowane są kobiety o ciemnych kolorach włosów (brunetki, szatynki, ciemnorude). U nich przerzedzenia widać wyraźniej, niż np. u blondynek. Po drugie, łatwiej dobrać pigment, a tym samym uzyskać zadowalający efekt, przy uzupełnianiu włosów ciemniejszych.

Podsumowanie

Mikropigmentacja włosów u kobiet to wciąż stosunkowo niezbadane terytorium. Ilość zabiegów kobiecych jest o wiele mniejsza od tych, wykonywanych u mężczyzn. Nie ulega jednak wątpliwości, że dogęszczenie włosów przy pomocy pigmentu daje dobre efekty wizualne, wpływając na poprawę samopoczucia, wzrost samooceny i autentyczną radość z odzyskanego, kobiecego wyglądu.