Golenie głowy po zabiegu mikropigmentacji to częsty temat naszych rozważań. Pisaliśmy już o przyrządach do ścinania włosów a także o ogólnych regułach, których należy przestrzegać. Najtrudniejsze są jednak początki. Co zrobić, jeżeli nigdy nie obcinaliśmy się ,,na zero”? Obawa przed skaleczeniem czy nieumiejętnym pozbyciem się resztek owłosienia bywa spora. Poniżej prezentujemy zasady, do których warto stosować się przy pierwszym goleniu. Zwróć na nie uwagę i powtarzaj regularnie, a w końcu dojdziesz do wprawy i wypracujesz własny styl strzyżenia.

Gól głowę po prysznicu

Włosy najlepiej ogolić po kąpieli – rano lub wieczorem. Zwilżona skóra głowy rozmiękczy mieszki i uczyni je o wiele bardziej podatnymi na strzyżenie. Dzięki temu, ruch golarki stanie się płynny i bezproblemowy, a my unikniemy potencjalnych zacięć i zadrapań.

Zadbaj o widoczność

Większość nowicjuszy ma problem z ustaleniem obszaru golenia – zwłaszcza z tyłu głowy. Kluczową sprawą jest zadbanie o odpowiednią widoczność. Najlepiej zaopatrzyć się w dwa lusterka – ścienne i ręczne, dzięki czemu dostrzeżemy nasz skalp z różnych perspektyw.

Użyj żelu lub pianki

Użycie ochrony przy goleniu jest istotne wtedy, gdy korzystamy z nożyków ręcznych. Cała powierzchnia głowy powinna być pokryta żelem – tak jak w przypadku twarzy. Po dojściu do wprawy będziesz mógł zrezygnować z używania specyfików, zwłaszcza jeżeli posiadasz maszynkę elektryczną.

Gól się z włosem

Golenie pod włos to prosty przepis na… ból. Nietrudno wówczas o wszelakie bruzdy, zacięcia i wypryski. Operuj nożykiem i maszynką z góry na dół, nie z dołu do góry czy na boki! Jeżeli głowa jest niedogolona sprawdź, czy nożyk się nie stępił, a golarka nie zatkała nadmiarem włosów.

Nawilżaj skalp

Golenie uczyni głowę suchą. Ponownie – jak w przypadku twarzy – powinieneś zadbać o odpowiednie nawilżenie. Na rynku znajdziesz wiele kremów po goleniu. Uważaj na te z zawartością alkoholu – mogą zaszkodzić pigmentowi. Postaw na delikatne specyfiki, np. z filtrem przeciwsłonecznym.