Choć mikropigmentacja skóry głowy zyskuje coraz większą popularność, sam zabieg wciąż należy do stosunkowo nowych. Z tego względu jego długoterminowe efekty nie są do końca znane. Czy oznacza to, że poddanie się procedurze można uznać za ryzykowne? Niekoniecznie. Jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, prawdopodobieństwo wystąpienia skutków ubocznych jest minimalne.

Czy jest się czego obawiać?

Pierwsze wykonane zabiegi mikropigmentacji datuje się na 2002 rok. Oznacza to, że klienci z najdłuższym stażem cieszą się nowym wizerunkiem już kilkanaście lat. Za sztandarowy służy przykład Iana Watsona – jednego z założycieli renomowanej HIS Hair Clinic. Mimo ówczesnych, raczkujących technik, efekt uzyskany na głowie Anglika okazał się więcej niż zadowalający – utrzymał się przez długi czas, a pierwsza sesja dopigmentowania była konieczna dopiero po 6 latach! Mało tego, od momentu poddania się procedurze nie wystąpiły żadne niepokojące symptomy – infekcje czy barwienie na niebiesko. A pamiętajmy, że mówimy o czasach kiedy sposoby aplikacji pigmentu i jego jakość stały na o wiele niższym poziomie. Współczesne metody są znacznie efektywniejsze, skuteczniejsze i bezpieczniejsze.

Masz wątpliwości? Posłuchaj specjalisty

Jeżeli Twoje obawy co do skutków ubocznych są spore, poproś o konsultację ze specjalistą. Wykwalifikowany pracownik kliniki mikropigmentacji wytłumaczy Ci, w jaki sposób uniknąć potencjalnych komplikacji oraz jakie środki ostrożności zachować. Wielu fachowców zaopatruje swoich klientów w maść antyseptyczną, która ma na celu niwelowanie zakażeń skórnych po każdej przeprowadzonej sesji. W dłuższej perspektywie konieczna okaże się także regularna higiena głowy – mycie, golenie odkażonymi nożykami i nawilżanie. Dzięki temu, do minimum zredukujemy ryzyko wystąpienia wyprysków i innych problemów dermatologicznych. Na długoterminową zmianę barwy pigmentu wpływu nie mamy. O tym decyduje jego jakość.

Zasada jest prosta – jeżeli chcemy uniknąć niepożądanych skutków ubocznych, powinniśmy skorzystać z usług kliniki dysponującej najnowszymi technikami oraz wyposażeniem pochodzącym ze sprawdzonych źródeł. Wówczas wszelkie obawy przestaną mieć znaczenie i zapomnimy o nich już kilka dni po zabiegu.