Korzyści mikropigmentacji

Łysienie to problem, z którym mężczyźni mierzą się od wieków. Niektórzy akceptują to jako naturalną kolej rzeczy i radzą sobie z nią bez problemu, inni z kolei się z tym nie godzą. Dzięki szybkiego rozwojowi technologicznemu dostępny jest szeroki wachlarz kuracji, ale jedna z nich zyskuje wielką popularność i jest to właśnie mikropigmentacja Jest opcją wybieraną zamiast innych, popularnych metod z uwagi na krótki czas potrzebny do uzyskania pełnego efektu i potrafi pokryć większy obszar w mniejszym czasie. Dzięki szerokiej gamie kolorów pigmentu dopasowuje się do odcienia skóry i nie wyróżnia się ani nie wygląda nienaturalnie, jak peruka lub tupet. Pigmenty nie zawierają niezdrowej dla człowieka chemii, co sprawia, że jest metodą bezpieczniejszą. Nie zostawia także szkaradnych, dużych blizn jak np. przeszczep włosów, a efekty mikropigmentacji są widoczne od razu i gołym okiem. Jeśli czytasz ten artykuł, to oznacza, że masz pewne wątpliwości lub pytania co do metod, jakie są oferowane. Jakie są więc korzyści z mikropigmentacji?

Metoda jest całkowicie bezpieczna i pozbawiona ryzyka

Mikropigmentacja nie stanowi zagrożenia żadnymi powikłaniami czy infekcjami. Dzięki niej nie musisz czekać wielu miesięcy na efekty przeszczepu, czekając aż nowe włosy wyrosną, tylko obserwujesz zmianę w wyglądzie tuż po zakończonej sesji. Zabiegi wykonywane w Microhaar są wykonywane przez certyfikowanych specjalistów.

Doskonała Wizualna Iluzja włosów

Jedną z głównych przyczyn, dla których ludzie poddają się zabiegowi mikropigmentacji to z powodów kosmetycznych. Zakrycie blizn, obniżenie linii włosów lub jej stworzenie, a także skuteczne rozwiązanie problemu łysienia plackowatego to kolejne rzeczy, które oferuje mikropigmentacja skóry głowy, dając perfekcyjną iluzję włosów, bez wrażenia, że są sztuczne. Daje efekt świeżo, krótko ściętych włosów. Metoda ta sprawia, że w przeważającej większości przypadków ludzie nie są w stanie odróżnić, gdzie kończą się prawdziwe włosy, a gdzie zaczyna mikropigmentacja. Kolor pigmentu jest konsultowany z klientem, nie jest wybierany odgórnie.

Lepszy stosunek cena-jakość

Popularniejsze, czy też bardziej znane, metody potrafią być bardzo kosztowne w porównaniu do mikropigmentacji. Kosztuje ona około 1/3 ceny przeszczepu włosów czy innych metod chirurgicznych. Warto również zaznaczyć, że w przypadku mikropigmentacji nie ma także kosztów po zabiegu jak np. w przypadku przeszczepu, który nie przyjął się częściowo lub też w całości.

Krótszy czas potrzebny na gojenie się

Proces regeneracji po wykonanym zabiegu mikropigmentacji jest bardzo szybki. Zazwyczaj zajmuje około 3 do 5 dni po wykonanym zabiegu. Dzięki temu człowiek może wrócić do swoich codziennych zadań i chwalić się nowymi włosami po niecałym tygodniu