W poprzednich wpisach przedstawiliśmy Ci liczne zalety, wynikające z poddania się zabiegowi mikropigmentacji. Poniżej kompilujemy najważniejsze z nich w celu udowodnienia, że naprawdę warto nam zaufać. Poznaj 7 powodów przemawiających za tym, że mikropigmentacja to zabieg przeznaczony właśnie dla Ciebie.

Najważniejsze zalety mikropigmentacji

1. Efektywność

Inaczej niż suplementy, szampony czy transplantacje, mikropigmentacja skóry głowy zapewnia 100% efekty. Ryzyko niepowodzenia zabiegu jest zerowe, a zainwestowane pieniądze w pełni się zwracają. Krótko mówiąc, to pewna inwestycja.

2. Bezpieczeństwo

Wiele dostępnych kuracji zwalczania łysienia naraża Twoje zdrowie na szwank – w ten czy inny sposób. Nikt nie chce borykać się z problemem wypadających włosów, ale nikt też nie ma zamiaru ryzykownie ,,nadstawiać głowy”. Procedura mikropigmentacji przebiega w pełni bezpiecznie, z użyciem sterylnych igieł i rękawiczek.

3. Natychmiastowość

W odróżnieniu od innych metod, efekty mikropigmentacji są natychmiastowe. Widać je od razu po zabiegu, a proces regeneracji naskórka trwa zaledwie 2-3 dni. To znacząca różnica w odniesieniu do farmakologii i zabiegów operacyjnych, gdzie rezultaty są widoczne dopiero po wielu tygodniach bądź miesiącach i często okazują się niesatysfakcjonujące.

4. Nieinwazyjność

Przeszczep włosów to ryzykowny proces, który może oczepić naszą głowę bliznami. W przypadku mikropigmentacji narażamy się jedynie na drobne zaczerwienienie, które znika po kilku dniach (patrz poprzedni podpunkt). Wystarczy smarować głowę odpowiednim kremem antyseptycznym.

5. Tymczasowość

Mikropigmentacja to rozwiązanie tymczasowe, a jej efekty zanikają po wielu latach. Jeśli nasze włosy w międzyczasie odrosną, pigment idealnie zgra się z czupryną, aż w końcu całkowicie wyblaknie. Oczywiście istnieje możliwość przedłużenia dotychczasowego efektu, dzięki sesji dodatkowej.

6. Przywrócona pewność siebie

Wypadanie włosów bywa doświadczeniem traumatycznym, oddziałującym nie tylko na wierzch naszej głowy, ale także na to, co dzieje się w jej wnętrzu. Z mikropigmentacją dawna pewność siebie zostaje przywrócona w mgnieniu oka, a nasze życie zyskuje nową jakość.

7. Brak stresu

Efekty mikropigmentacji są w pełni naturalne. Pigment staje się jednością ze skórą. Nie istnieje ryzyko jego zmycia podczas deszczowej pogody (częste w przypadku nanogenu), bądź zdmuchnięcia powiewem wiatru (ryzyko użytkowników systemów włosów). Możemy chodzić z podniesioną głową i cieszyć się każdym dniem, niezależnie od panującej aury.