Choć trudno w to uwierzyć, mikropigmentacja jest stosowana już od 15 lat! Zabiegi, wykonywane pierwotnie na terenie Wielkiej Brytanii, zyskały zasięg ogólnoświatowy i przyniosły ulgę wielu osobom, zmagającym się z problemami łysienia. Co przesądziło o tym, że pigmentowanie stało się metodą powszechnie uznawaną w branży medycyny estetycznej?

Sekret tkwi w prostocie

Eksperci są zgodni – mikropigmentacja to jedna z najprostszych metod uzupełniania braków owłosienia. Nieinwazyjna i permanentna, gwarantuje natychmiastowe rezultaty, w przeciwieństwie do o wiele bardziej kosztownych i mniej efektywnych przeszczepów włosów. Noszenie krótkiej fryzury nie sprawia żadnych problemów. Głowa jest łatwa w pielęgnacji i wymaga jedynie okresowego golenia oraz nawilżania. Naturalny efekt utrzymuje się latami.

Dla każdego coś miłego

Wraz z rozwojem technik aplikacji pigmentu, oferta mikropigmentacji zaczęła być adresowana do coraz okazalszego grona klientów. Dziś to zabieg ze wszech miar uniwersalny. Sprawdza się przy wypełnianiu ubytków osób łysiejących, ale też przy tuszowaniu blizn – np. po nieudanym przeszczepie czy wypadku. Ważną grupę pacjentów stanowią kobiety, które sięgają po pigment w celu wizualnego zagęszczenia włosów.

Zero kontrowersji

Chociaż pigmentowanie głowy w pierwszej chwili wydaje się czymś nietypowym, wcale takim nie jest. Tatuaże i makijaże permanentne są stałym elementem naszej rzeczywistości i nikt nie przywiązuje do nich znaczącej wagi. Mikropigmentacja to zabieg o bardzo podobnej specyfice. Jego wykonanie wiąże się z o wiele mniejszym stresem, niż choćby noszenie systemu włosów, który często jest zrównywany z budzącą mieszane uczucia peruką.

Świetlana przyszłość?

Ogolone włosy dawno przestały być utożsamiane z patologią i nizinami społecznymi. Dziś stanowią wyraz świadomej, męskiej decyzji. Moda na buzz cut zatacza coraz szersze kręgi, o czym wspominaliśmy już we wpisie na naszym blogu. Co zatem z przyszłością mikropigmentacji? Czy mieni się w jasnych barwach? Wiele na to wskazuje. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy rozważają wykonanie zabiegu, lecz obawiają się reakcji otoczenia. Nie daj się wątpliwościom – spraw sobie przyjemność i odzyskaj radość życia.