Ceny mikropigmentacji zaczynają się od około 1500 złotych. Dla wielu osób to spora kwota, nic dziwnego więc, że przed zapisaniem się na zabieg usiłują dowiedzieć się, czy jest warty swojej ceny. Sprawdź, skąd bierze się koszt zabiegu mikropigmentacji.

Płacąc za zabieg przeprowadzony w profesjonalnej klinice masz pewność, że:

  • Zostanie on wykonany w prawidłowy sposób, który nie będzie wymagał dokonania poprawek
  • Będzie on bezpieczny dla twojego zdrowia i życia
  • Zabieg będzie satysfakcjonujący, a efekty utrzymają się przez kilka lat
  • Dzięki mikropigmentacji uzyskasz naturalny efekt świeżo ogolonej głowy

Oczywiście istnieją również tańsze kliniki, w których można zapłacić nawet o połowę mniej za zabieg, ale warto zadać sobie pytanie, czy naprawdę warto? Jeśli zabieg będzie wykonywany przez osobę niekompetentną, która nie przeszła odpowiedniego szkolenia to istnieje szansa, że wbije igłę za głęboko, a to oczywiście wiąże się z bólem. Co więcej, jeśli barwnik wejdzie zbyt głęboko pod skórę, to może po prostu źle wyglądać – warto zastanowić się, czy naprawdę chcemy ryzykować przy wykonywaniu mikrotatuażu głowy, tym bardziej, że jak już go zrobimy, to trudno będzie to ukryć.

Odmienną sprawą jest bezpieczeństwo. Choć mikropigmentacja jest zabiegiem nierchirurgicznym, to nie oznacza, że może być wykonywana w dowolnych warunkach. Zabieg powinien być sterylny i higieniczny, by u pacjenta nie pojawiły się żadne problemy z ewentualnym gojeniem się skóry. Dodatkowo specjalista powinien wprowadzać pod skórę określone dawki pigmentu, dzięki czemu można uzyskać określony efekt.

Podsumowując: na mikropigmentacji nie warto oszczędzać. Oczywiście nie jest to najtańszy zabieg, ale wystarczy porównać koszty z tymi, które trzeba wydać na przeszczep włosów i szybko okaże się, że w rzeczywistości cena wcale nie jest wygórowana. Za przeszczep włosów zapłacimy przynajmniej 3000 złotych, a w niektórych placówkach cena sięga nawet 16 000 złotych.