Co musisz wiedzieć?

Naturalna łysina oraz łysienie z powodów medycznych może być nieprzyjemne oraz stresujące dla części ludzi. Utrata włosów jest trudną do zaakceptowana kwestią. Przykładowo, mężczyźni obawiają się, że przez to będą wyglądali mniej atrakcyjnie. Łysienie dotyka obu płci i może być niełatwe, szczególnie dla kobiet. Utrata „atrybutu kobiecości” powoduje poważne obniżenie pewności siebie, a także wzrost niepewność wśród ludzi dotkniętych utratą / poważnym wypadaniem włosów. Istnieje szeroka gama leczenia, zarówno naturalnego jak i chirurgicznego, które pozwalają na odwrócenie procesu łysienia. Jest jednak jedna metoda, która wyróżnia się w obecnych czas. Jest to mikropigmentacja skóry głowy.

Czym dokładnie jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja to proces, w którym powierzchnia głowy zostaje pokryta tuszem, przez co metoda jest podobna to tatuażu medycznego. Małe kropki (wielkości główki od szpilki) , które zostają naniesione przez specjalistę, dają efekt świeżo ściętych na krótko włosów. Proces jest nieinwazyjny i maksymalnie minimalizuje ryzyko infekcji czy powikłań, w przeciwieństwie do metod chirurgicznych.

Co daje mikropigmentacja?

  • Efekt świeżo, krótko ściętych włosów na całej powierzchni głowy
  • Widoczną linię włosów z każdej strony skalpu, wybieraną przez klienta
  • Przywraca linię włosów na głowach częściowo łysych lub całkowicie łysych
  • Zakrywa całkowicie wszelkie ślady łysienia plackowatego
  • Ukrywa blizny powstałe po np. nieudanym przeszczepie włosów
  • A także inne znamiona/blizny, również te powstałe w wyniku np. poparzenia

Jak właściwie działa mikropigmentacja?

Po trzech ukończonych sesjach, Twoja głowa będzie wyglądała praktycznie tak samo, jakbyś ściął włosy na krótko, z zarysowaną oraz widoczną linią włosów. Czas trwania jednej sesji zależy od stopnia utraty włosów, a także jest indywidualną kwestią. Zazwyczaj trwa od 3 do 4 godzin i wymaga tygodnia przerwy między spotkaniami.

Mikropigmentacja wykonywana jest za pomocą pojedynczej igły, za pomocą której pigment jest wprowadzany w skórę, co u niektórych osób może powodować dyskomfort, ale nie ból. Tym, którzy mają niski próg bólu zaleca się przyjęcie środków przeciwbólowych, zawierających ibuprofen, na około godzinę przed rozpoczęciem sesji.

Mikropigmentacja skóry głowy to idealne rozwiązanie dla tych, którym przeszkadza łysina całkowita lub częściowa. Zajmuje o wiele mniej czasu, a także jest tańsza i bezpieczniejsza od alternatyw, szczególnie chirurgicznych. Ważnym jest wybór najlepszych oraz najbardziej doświadczonych specjalistów. Powinno się kierować tymi dwoma czynnikami, a nie ceną, ponieważ tak jak przy normalnym tatuażu – często chęć „zaoszczędzenia” nie kończy się takim efektem, na jaki liczyliśmy. Warto zaufać sprawdzonym miejscom, z dobrymi opiniami. Powinieneś/Powinnaś czuć się bezpiecznie oraz swobodnie, mogąc wyrazić swoje zdanie oraz preferencje osobie wykonującej zabieg dzięki czemu otrzymasz gwarancję, że zostanie to wykonane zgodnie z Twoim życzeniem.