Jak postępować z głową po każdej wykonanej sesji mikropigmentacji? To pytanie, które często słyszą właściciele klinik. Mając na uwadze istotność problemu, zebraliśmy podstawowe zasady dotyczące pielęgnacji skóry głowy. Dzięki nim dowiesz się, jak obchodzić się ze skalpem dzień po dniu.

Miej na uwadze, że poniższe wskazania mogą się różnić w zależności od miejsca wykonania zabiegu. Ogólne wytyczne dotyczące tego, jak po mikropigmentacji postępować z głową, znajdziesz w jednym z naszych poprzednich wpisów.

Dzień 1-3

W pierwszych dniach po sesji powinieneś się zrelaksować. To najlepszy czas na redukcję stresu, który narastał w Tobie przed wizytą w klinice. Teraz wszelka niepewność znajduje ujście – weź głęboki oddech i zapomnij o nerwach. Pamiętaj też, by unikać wysiłku fizycznego. Nie poć się zanadto, gdyż nie wolno Ci myć głowy pod bieżącą wodą. Pragnienie wzięcia prysznica bywa spore – zwłaszcza, że skalp może Cię swędzieć. Musisz je jednak stłumić i dać czas na osadzenie się pigmentu.

Dzień 4-6

To moment pierwszego golenia głowy. Do tego celu najlepiej zastosować maszynkę elektryczną. Gól się ostrożnie – pamiętaj, by nie zdrapać strupków, które powstały po zabiegu. Wreszcie przyszła pora na umycie skalpu. Najlepiej zastosuj wodę z mydłem. Unikaj szamponów. Suchą, czystą skórę pokryj kremem nawilżającym. Nawilżanie chroni przed wysuszaniem i gwarantuje lepszą kondycję skóry głowy. Jeśli chcesz wykonywać lekkie ćwiczenia fizyczne (np. na siłowni), możesz to zrobić.

Po tygodniu

Najtrudniejsze za Tobą. Po tygodniu czas powrócić do stałego rozkładu dnia. Nie musisz ograniczać się przy myciu – możesz stosować szampony. Jeśli chcesz, używaj nożyków do golenia, jednak uważaj by nie pokaleczyć głowy. Ćwicz na siłowni bez żadnych ograniczeń. Pot nie jest już Twoim przeciwnikiem i nie musisz się go obawiać.

Po miesiącu (kiedy ostatnia sesja została wykonana)

Po miesiącu od ostatniej sesji, pigment w skórze powinien osadzić się na dobre. Oznacza to, że możesz odważniej eksponować głowę na czynniki zewnętrzne. Chcesz odwiedzić solarium, saunę, a może pójść na basen? Nie ma przeciwwskazań, abyś to uczynił. Nie zapomnij jednak o regularnym nawilżaniu głowy. Jeśli żyjesz w gorącym, słonecznym klimacie, odpowiednio się zabezpieczaj. Wskazane jest używanie kremów przeciwsłonecznych. Możesz też stosować specyfiki ograniczające błyszczenie skalpu. Ciesz się życiem i czerp pełną radość z nowego wyglądu!